Дан школе обележава се 14. фебруара, на празник посвећен Светом Трифуну по коме наша школа и носи име. Том приликом смо домаћини пријатељима и сарадницима из читаве Србије, Северне Македоније, Црне Горе и Словеније. Након сечења славског колача и доделе награда најбољим ученицима и њиховим меторима за постигнуте резултате на републичким такмичењима, сви заједно орезујемо прве гиџе на школској економији, обилазимо подрум и отварамо „Братско буре вина“. Најталентованији ученици, са својим професорима, припремају богат и занимљив културно-уметнички програм – свечану академију. Несвакидашња сценографија, костими, ванвременски драмски комади и песма никог не остављају равнодушним.  Томе сведочи препуна сала Дома културе „Милисав Буца Мирковић“.

Реализатори:  Олгица Павловић, Марија Милинчић