У нашој школи се традиционално, већ седми пут, организују изложбе ликовних радова и уметничких фотографија ученика наше школе. Изложбе се организују за Дан школе у просторијамa наше школе, а такође одређени број радова могуће је видети и у просторијама Завичајног музеја у периоду 27.01 – 12.02 сваке године. Изложба,  у проширеном садржају, сели се у просторије Дома културе ,,Милосав Буца Мирковић,, у Александровцу , како би уметност коју стварају наши ученици оплеменила и прославу Дана општине. На овај начин негујемо сарадњу са културним институцијама града и локалном заједницом, а такође указујемо на значај и улогу  уметности у друштву, свакодневном животу и раду. Радови ученика касније налазе своје место у просторијама школе, где оплемењују и обогаћују простор и чине га позитивнијим за обављање васпитно- образованог рада са децом.

Реализатори: Софија Пејић, Наташа Ралић