Живот је кратак и понекад може стати у неколико реченица, али се, ипак, иза њих у дубини крију многе приче и сећања, сећања на особе које више нису са нама. Дана 31. марта 2020. године наша школа остала је без једног живота, без једног радника, колеге, пријатеља – Кате Драгичевић.

На месту правника – секретара школе Ката је радила 20 година.  Стекла је бројне сертификате, али оно што је најважније, стекла је и пријатеље који је неће заборавити. Ипак, највеће звање добила је рођењем своје деце, звање мајке. Управо то звање је пркос пролазности, јер мајка даје живот, а кроз потомке, њен живот се наставља.

На Комеморативној седници и помену у цркви Сабора српских светитеља, окупљене колеге одале су јој последњу почаст.

Памтићемо је као део нас, део живота, дружења, део наших животних путева. Овде се опраштамо, али не заборављамо. Путуј! Недостајаћеш нам!

Желимо ти Царство Божије!

Нека ти је вечна слава и хвалa!

Твој колектив!