Српска Православна црква данас слави свог утемељивача, Светог Саву. У многим школама широм Србије, у част првог српског учитеља и просветитеља, одржавају се свечане академије. Тим поводом, данас је и у Средњој школи ,,Свети Трифун“ са домом ученика традиционално обележен овај празник.

У режији професора српског језика и књижевности, Снежане Арсић и Марије Милинчић, у школи се осетио дух светосавља и православља. У то име, пресечен је славски колач испред домаћина Стручног већа Прехрамбене групе предмета. Привилегија за будућег колачара припала је Стручном већу Физичке културе и спортског васпитања.

На нама остаје да чувамо завет и негујемо норме и начела првог српског учитеља и просветитеља и да својим поступцима и врлинама увек показујемо да смо доследни наследници његове науке.

Милица Протић II1

Координатор новинарске секције, проф. Снежана Арсић